Kalėdinis miuziklas „Aš. Aš?“

Laukdami gražiausių metų švenčių, visur aplink galime jausti ore tvyrantį gerumą, mažiau įprastą kitiems metų laikams. Įkvėptas šios nepaprastos kalėdinės dvasios Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Muzikinis teatras ir Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Gamtos mokslų fakultete (VU SA GMF) kviečia visus ateiti į tradicinį metų renginį  ̶  Kalėdinį miuziklą.

VU GMF Muzikinis teatras – žavi žmonių, veiklų ir jausmų gama

Galbūt keista girdėti, kad Gamtos mokslų fakultetas, kuris turėtų ugdyti jaunuosius mokslininkus, be modernių laboratorijų dar turi savo teatrą, bet tai parodo, kad menas yra kiekvienam, gebančiam jausmą perteikti kitaip… Juo labiau, kad teatro trupei priklauso ne tik gamtininkai, bet ir kitų fakultetų studentai, alumnai, aukštųjų mokyklų atstovai, nepriklausomai nuo amžiaus ar specialybės. Bendrai tariant, VU GMF Muzikinis teatras  ̶  tai grupė bendraminčių, kuriuos vienija meilė teatrui, muzikai, šokiui ir noras tobulėti.

Taigi, veiklų spektras platus: vieni dainuoja, kiti šoka, vaidina, kuria dekoracijas, kostiumus ir t.t. Nariai į kolektyvą priimami atrankų – susipažinimų metu, kur svarbiausias vertinimo rodiklis – noras ir entuziazmas. Patirtis nebūtina, nors ir būtų privalumas. Vėliau vyksta darbinis procesas – renkamasi tema, kuriama idėja pasirodymui, rašomas scenarijus, aktoriai rodo, kuris yra vertesnis atlikti vienokį ar kitokį vaidmenį, ir pradedama repetuoti bei ruošti visų taip laukiamą šventę.

Kas slepiasi po intriguojančiu „Aš. Aš?“

Nors dabartinis renginys jau net šešioliktas, tačiau teatro trupė, regis, vis dar pilna kūrybingų minčių. Šių metų tema labai aktuali, tai  ̶  internetas, tiksliau – šiuolaikinių žmonių sugebėjimas gyventi atskirus gyvenimus: virtualioje erdvėje ir realybėje. Tokia idėja gimė vienos narės Dovilės Saulėnaitės galvoje ir vėliau buvo išplėtota kitų teatralų pagalba.

Artistai renginio metu scenoje pasakos šiek tiek fantastišką jaunos merginos istoriją apie, tiesiogine žodžio prasme, susidvejinusią jos asmenybę ir tų dviejų pusių santykį . Žiūrovai galbūt net ras panašumų su savo gyvenimu, nes dažnas žmogus socialiniuose tinkluose slepia savo asmenybę, būdamas tuo, kas nesąs iš tiesų. Vienos iš miuziklo dalyvės teigimu, pasirodymas labiau primins komedijos žanrą, tačiau ji paminėjo intriguojantį posakį: „kieviename pokšte yra ir dalis tiesos“.

Pačiame darbų įkarštyje, bet susijaudinę laukia premjeros!

Patys aktoriai nekantraudami laukia premjeros, vis daugiau laiko skirdami repeticijoms, kartais net aukodami savo miegą, kad žiūrovams suteiktų daug džiaugsmo ir padovanotų šventę visiems atėjusiems. Kad renginys taptų dar įspūdingesnis ir spalvingesnis, mielai prisideda ir VU SA GMF. „Mes norime suteikti galimybę studentų saviraiškai ir siekiame, kad VU GMF studentai jaustųsi kaip VU dalis. Kalėdinis miuziklas, kartu su tarptautine konferencija The Coins, – renginiai, ypač suartinantys tiek studentus, tiek dėstytojus, tiek mokslo darbuotojus. Na, o šių metų miuziklas „Aš. Aš?“ yra paskutinė proga suburti buvusio VU padalinio – Gamtos mokslų fakulteto – bendruomenę“,- teigia VU SA GMF Pirmininkė Sabina Gračiova. Tiesa, šis renginys nėra vienintelė proga išvysti jaunuosius artistus. Jie visada dalyvauja gegužės mėnesį vykstančiose Gatvės muzikos dienose ir organizuoja akustinius koncertus. Taip pat, daug metų kartu su VU GMF dekanu organizuodavo pasirodymus dėstytojų vaikams.

Taigi, tuos, kurie mėgsta miuziklo žanrą, kurie mano, kad miuziklas Lietuvoje yra nepakankamai pastebėtas ir netgi įsitikinusius, kad miuziklai nuobodūs (VU GMF Muzikinis teatras šią nuomonę turėtų pakeisti), kviečiame Gruodžio 20 dieną, 19 valandą vakaro ateiti į VU GMF Didžiąją aulą M.K. Čiurlionio gatvėje ir praleisti vakarą nuostabioje aplinkoje, stebint miuziklo „Aš. Aš?“ premjerą. Aktoriai taip pat žada renginio pabaigoje visiems padovanoti papildomą dovaną – kalėdinę dainą, kuri sustiprins jausmą, kad didžiosios metų šventės jau čia pat.

Bilietus galite įsigyti VU SA GMF patalpose (GMC, Saulėtekio al. 7, C113). Bilieto kaina – 4 EUR. 100 pirmųjų bilietus galės įsigyti už 3 EUR, tad paskubėk!

Daugiau informacijos.