Sveiki,
Esu Nerijus Medeišis ir jau ketvirtą rugsėjį sau sakau: Renkuosi mokyti!
2006 metų rugsėjį iš mažo kaimelio Ignalinos rajone atklydau laimės ieškoti į Vilnių. Įstojau į Vilniaus Universitetą, Ekologijos studijų programą GMF. Studijų metu be ornitofaunistinių tyrimų Kretuono apyežeryje, įsiliejau į VU Dainų ir Šokių Ansamblio veiklą, Mentorystės programą (taip vadinosi užsienio studentų “priežiūra” pirmosiomis jų viešnagės Lietuvoje dienomis) ir kitas veiklas Universitete, mieste, “barake”.
Sėkmingai baigiau bakalauro studijas ir  neradęs “normalios” veiklos (kuri būtų įdomi ir tinkanti man) stojau į magistratūros programą Aplinkotyra ir aplinkotvarka, kurią sėkmingai baigiau 2012 m. birželį.
Bebaigdamas magistratūros studijas, internete radau programos “Renkuosi mokyti!” skelbimą, susidomėjau, perskaičiau agitaciją ir užpildžiau anketą.
Atranka buvo ilga, bet apetitas kilo bevalgant, berods, buvo 4 įvairūs etapai, po kiekvieno iš jų vis labiau ir labiau norėjau “patekti į finalą”. PATEKAU!
Po intensyvaus liepos mėnesio mokymų apie mokytojo darbą. Ir… gavau siūlymą: vykti dirbti biologijos mokytoju į mokyklą Šiaulių raj. Kuršėnuose. Nusprendžiau “pasirašyti” ir belstis į tą, už daugiau nei 250 km nuo Vilniaus ir Ignalinos nutolusį, Žemaitijos miestelį. Ir Žinot, šiandien pergalvojau, kad nė sykio nedvejojau savo pasirinkimu.
Nepaisant vasaros mokyklos mokymų, atėjus į mokyklą iššūkių netrūko – pirmaisiais mėnesiais buvo sunku, bet po to įsivažiavau. Dėsčiau Biologiją Kuršėnų Lauryno Ivnskio gimnazijoje, žiemą vykdžiau paukščių lesinimo “konkursus”, pavasarį kėlėm inkilus aplinkiniuose miškuose, balandį su 20 gimnazistų sodinome beržyną. Vykdėm ekskursijas į aplinkines saugomas teritorijas (Kamanų rezervatas, Ventos, Kurtuvėnų, Žagarės regioniniai parkai).
Visą laiką gyvenau (ir dabar gyvenu) Kuršėnuose (pasirodo tai yra miestas su 13 000 gyventojų), įsitraukiau į kultūrinę veiklą: protmušiai, jaunimo mišrus choras, mėgėjų teatras.
Šiuo metu dirbu kitoje Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje (prieš tai pavadavau motinystės atostogose buvusią biologijos mokytoją), turiu 29 auklėtinius, savo kabinetą, kuriame yra ir išmanioji lenta (joje šeštokai labai mėgsta piešti pirštais), į darbą einu (nes viskas šalia) ir mokau Žemaičių vaikus mylėti gamtą, rūšiuoti, būti dorais, gerais LIETUVOS Piliečiais.
 Vasarį, su auklėtiniais važiuosime į Platelių raketų  bazę, su dešimtokais keliausime į Šiaulių kraujo  centrą ir pataloginės anatomijos muziejų, o kovo  mėnesį “laimėjau” autobusą į LR Seimą: važiuos  auklėtiniai ir puikiai mokyklinėje biologijos  olimpiadoje pasirodę mokiniai… Čia planai 2  mėnesiams.
Pabaigai noriu pridurti, jog per programą „Renkuosi  mokyti!“ atradau savo pašaukimą – BŪTI mokytoju  ir šiuo metu noriu ir toliau dirbti šį darbą, tuose  pačiuose, mano atrastuose, Kuršėnuose.
Gal ir tu nori būti gamtos mokslų mokytoju,  MOKYKLOMS REIKIA labai gerų CHEMIKŲ ir FIZIKŲ  na ir biologijos ir geografijos mokytojų.
Jei taip – UŽPILDYK anketą ir prisijunk prie  gamtamokslinio programos „Renkuosi mokyti!“  metodinio ratelio!

Programos „Renkuosi mokyti!“ alumnas
Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos
gamtos ir biologijos mokytojas
Nerijus Medeišis

Tapk pokyčiu mokykloje – užpildyk „Renkuosi mokyti!“ atrankos anketą iki kovo 14 d.!