2019 m. lapkričio 21–24 d. VU Senato narys, Europos studentų sąjungos Kokybės užtikrinimo ekspertų tinklo narys Ignas Gaižiūnas dalyvavo Europos kokybės užtikrinimo forume Berlyne. Forume diskutuota apie trečiąją aukštųjų mokyklų misiją – visuomenės įsitraukimo į aukštąjį mokslą skatinimą. Forumo metu savo įžvalgomis dalinosi pranešėjai iš visos Europos.
„Forumo tema iš tiesų yra aktuali turint omenyje, kad vis didesnė visuomenės dalis nebepasitiki universitetais ir bendrai mokslu. Tai ypač gerai atsispindi „antivaxerių“ ir „plokščiažemininkų“ judėjimuose. Todėl forumo metu daug dėmesio skirta idėjoms, kaip skatinti aukštąsias mokyklas įtraukti visuomenę į savo veiklas arba savo veiklomis geriau atspindėti visuomenės poreikius“, – teigia I. Gaižiūnas.
Forumas prasidėjo diskusija apie universitetų pozicijos visuomenėje stiprinimą. Šios diskusijos metu nuskambėjo mintis, kuri, dalyvavusiųjų manymu, ne tik pradėjo forumą, bet ir tinka jam apibendrinti: „aukštasis mokslas tikrai turi būti arčiau visuomenės. Ir visuomenė turi pasitikėti aukštojo mokslo bendruomene. Tačiau, ar vykdyti visuomenės įtraukimo į aukštąjį mokslą vertinimą, yra sudėtingas klausimas. Mes aukštosioms mokykloms vis kraunam ir kraunam papildomus vertinimus ir rodiklius, bet ar kada ką nors išimam?“
Forume buvo pristatytos idėjos bei praktinė aukštųjų mokyklų ir valstybių patirtis kuriant ar taikant rodiklius „trečiajai aukštųjų mokyklų misijai“ vertinti. Skaityti pranešimai apie darnaus vystymosi tikslų įtraukimą į aukštąjį mokslą, sąlygų socialiai pažeidžiamiems asmenims studijuoti sudarymą, būdus, kaip geriau atsižvelgti į darbo rinkos poreikius bei efektyviau įtraukti visas suinteresuotas šalis į aukštųjų mokyklų valdymą ir veiklą.
Studentai, dalyvavę forume, turėjo dar papildomą sesiją prieš visą forumą, kurios metu Tarptautinio aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo agentūrų tinklo prezidentė dalinosi mintimis apie kokybės užtikrinimo vystymąsi pasauliniu mąstu. Toks kokybės užtikrinimas pirmiausia atsirado JAV aukštosiose mokyklose, o labiausiai išsivystė Europoje. Vienu pagrindiniu Europos pasiekimu laikytas studentų ir socialinių partnerių įtraukimas į aukštojo mokslo valdymą ir tobulinimą.
Forume taip pat dalyvavo VU Studijų prorektorius Valdas Jaskūnas, buvęs VU SA prezidentas, Studijų kokybės ir plėtros skyriaus vadovas Andrius Uždanavičius, VU administracijos darbuotojos Lina Malaiškaitė ir Inga Milišiūnaitė.
Forumas vyksta kasmet. Praėjusiais metais vyko Vienoje, kitais metais vyks Espe, Suomijoje.