„The Coins“: mokslinė erdvė studentų karjeros galimybėms

D. Stankūno nuotr.

Vasario 28 – kovo 2 dienomis VU SA GMC organizuojama tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „The Coins 2017“ kvies susipažinti su naujausiais mokslo pasiekimais.

Jau dvyliktą kartą organizuojamame renginyje didžiausias dėmesys bus skirtas nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. Organizatoriai žada turiningas diskusijas apie mokslo ir verslo ryšį, verslumo galimybių pristatymus.

„Konferencijos formatas kiek kitoks nei praeitais metais“, – teigia „The Coins 2017“ koordinatorė Rugilė Burbulytė. – „Išvykos į mokslines įmones nepasiteisino – jų atsisakėme. Vis dėlto, kaip ir anksčiau, pirmiausia kviesime sudalyvauti plenarinėje diskusijoje, kuria atidarysime konferenciją. Turėsime užsienio bei Lietuvos profesorių, mokslininkų ir, žinoma, studentų žodinių pranešimų, stendinių plakatų pristatymų, taip pat – kasmet daug dėmesio sulaukiančią įmonių mugę, kurioje atvykę įmonių atstovai plačiau papasakos apie savo veiklą. Mokslinė erdvė dinamiška, todėl konferencijoje bus pristatomos paskutinės ir aktualiausios naujienos.“

Pranešimuose – nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Šių metų „The Coins“ plenarinėje diskusijoje dėmesys kryps į mokslines idėjas, generuojamas verslo inkubatoriuose. Kviestiniai įmonių atstovai išsamiai papasakos apie startuolių kūrimą, gerąsias jų patirtis ir moksliniais pasiekimais paremto verslo pradžios galimybes. Kiti diskusijos dalyviai supažindins su finansavimu moksliniams projektams: kaip nuo idėjos pereiti prie produkto.

Po plenarinės diskusijos vyks kviestinių svečių ir studentų mokslinių darbų pristatymai, kurie tęsis iki konferencijos pabaigos. Net devyni įvairių sričių pranešėjai kalbės nanotechnologijų, epigenetikos, sintetinės biologijos, kepenų ligų ir vėžinių atvejų diagnostikos bei gydymo temomis.

Tarp jų – Kalifornijos universiteto alumnas Aras Mattis, drauge su komanda ištyręs, kaip reaguoja sergančio žmogaus kepenų ląstelės paveikus jas toksiškomis riebiosiomis rūgštimis. Lietuvos profesorė, Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus pavaduotoja Sonata Jarmalaitė akcentuos neinvazinius epigenetinius vėžio diagnozės ir gydymo tyrimus. Mokslininkai iš Izraelio kalbės apie DNR ir baltymų panaudojimą nanotechnologijose, o Švedijos ir kitų Europos šalių atstovai pristatys savo projektus sintetinės biologijos srityje.

Mokslinius darbus pristatys ir studentai

„Studentai aktyviai registruojasi į konferenciją ne tik kaip klausytojai“, – džiaugėsi R. Burbulytė. Šiemet laukiama keliolikos studentų mokslinių darbų pranešimų ir keliasdešimt plakatų pristatymų. Konferencijos vadovės teigimu, tokia intelektuali aplinka jaunajam tyrėjui – puiki paskata tęsti mokslinę veiklą ir ieškoti karjeros galimybių, nes renginių, kuriuose jaunieji mokslininkai galėtų pristatyti savo darbus, nėra daug.

Atvykstančiuosius motyvuoja žinia, jog tai – išskirtinai vien studentų organizuojama tarptautinė konferencija. Patys jaunieji pranešėjai, paklausti, ko tikisi iš šių metų „The Coins“, nurodo, kad labiausiai laukia pažinčių su kitais savo srities specialistais, profesoriais, nori pasisemti patirties: „Mano meilė mokslui yra didžiulė, o „The Coins 2017“ – tai ypatinga galimybė sužinoti apie naujausius studentų ir mokslininkų tyrimus“, – teigia Gruzijos Tbilisio universiteto ketvirto kurso biochemijos studentas Shalva Lekiashvili.

Dėmesys mokslo ir verslo sąsajai

Konferencijos vadovė tikina, kad įmonių mugės pradžia praeitais metais buvo sėkminga, tad ir šiais metais bus kviečiamos mokslinės įmonės kaip „Thermofisher Scientific“, „Interlux“ bei kitos. Jų atstovai konferencijos dalyviams papasakos apie įmonės sėkmę, tiekiamą produkciją ir praktikos galimybes.

Tiek studentai, tiek pagrindiniai pranešėjai ir įmonės, dalyvavusios praeitų metų konferencijoje, sutaria, kad jos sėkmė yra šių trijų šalių komunikacija ir bendradarbiavimas vienoje mokslinėje erdvėje. „Svarbu, kad konferencijoje gali puikiai jaustis ir svečiai, kurie tik domisi mokslo naujienomis. Nors siekiame sukurti palankias sąlygas studentų-mokslininkų saviraiškai ir tobulėjimui, vis dėlto mokslo populiarinimas taip pat išlieka svarbioje pozicijoje“, – teigia R. Burbulytė. Todėl dalyvauti kviečiamos Lietuvos ir užsienio universitetų, mokyklų bendruomenės ir plati visuomenės auditorija.

Daugiau informacijos ir registracija: adresu www.thecoins.eu arba „Facebook“ paskyra.