VU SA GMF rudens išvažiuojamieji mokymai | VU SA GMC

VU SA GMF rudens išvažiuojamieji mokymai

J. Kavoliūno nuotr.

Šių metų spalio 28 dieną VU SA GMF nariai kelti savo kompetencijų nuvyko į Aukštadvarį, kur tradiciškai tris dienas vyko rudens išvažiuojamieji mokymai.

Jau pirmą vakarą, siekiant palengvinti naujųjų narių integraciją į VU Studentų atstovybės veiklą, VU SA alumni Olga Stremauskaitė vedė komandos formavimo užsiėmimą.  Jo metu ne tik naujokai, bet ir senbuviai gilinosi į komandos vieningumo svarbą ir galimai kylančias komunikacijos problemas bei nutarė imtis veiksmų joms spręsti. Vakarą vainikavo studentų atstovo VU Senato Kokybės ir plėtros komitete Andriaus Uždanavičiaus pasakojimas apie VU SA istoriją. Studentai sužinojo apie atstovybės, kaip savarankiško organo, formavimosi pradžią ir visus sunkumus, su kuriais teko susidurti ankstesnių kartų studentams siekiant, kad VU SA būtų pripažinta tarptautiniu mastu.

dsc_52332Antroji diena buvo ne mažiau darbinga. Iškart po pusryčių studentų atstovybės nariai ėmėsi darbo ir VU SA Centrinio biuro Organizacinės srities koordinatorės Arinos Ašipauskaitės vesto žaidimo metu aiškinosi svarbiausius trumpinius ir terminus, reikalingus vartojant akademinę kalbą. Vėliau VU SA Prezidentas Egidijus Kinderis ir VU SA GMF Pirmininkė Sabina Gračiova pristatė VU, VU SA ir VU SA GMF stuktūras bei jų pagrindinius valdymo organus. Po to studentai nagrinėjo Vilniaus universiteto Studijų nuostatus, aiškinosi su nuostatais susijusius klausimus.

Po pietų pertraukos Egidijus Kinderis pristatė Bolonijos procesą, ECTS ir jų aktualumą kiekvienam studentui, kaip akademinės bendruomenės nariui. Galiausiai, visas gautas žinias studentai pritaikė praktinėje simuliacijoje, kur komandos, gavusios atitinkamas socialines ir akademines studentų problemas, ieškojo problemų sprendimų. Studentai išmoko naudotis pagrindiniais VU studijas reglamentuojančiais dokumentais ir aptarinėjo visus įmanomus būdus spręsti duotoms problemoms. Aptarus simuliacijos rezultatus vyko visos dienos refleksija.

dsc_5260  dsc_52692

Paskutinė diena, nors ir buvo trumpiausia, taip pat nepraėjo veltui. VU SA GMF narius aplankė VU SA Centrinio biuro Atstovas ryšiams su visuomene Paulius Mockevičius ir pristatė komunikacijos strategiją bei VU SA formuojamą įvaizdį universiteto bendruomenėje. Studentai analizavo problemas, kylančias iš jų sudaryto įvaizdžio apie Studentų atstovybę ir ieškojo galimų būdų šioms problemoms likviduoti.

Mokymų metu naujieji VU SA GMF nariai susipažino su atstovybės veikla, svarbiais akademiniais  dokumentais, VU SA infrastruktūra ir pirmtakais, o senieji nariai turėjo galimybę dar kartą praplėsti savo žinias, kurias visi studentai galės taikyti savo tolimesnėje veikloje.